img

Ścianka wspinaczkowa

Nasza ścianka wspinaczkowa będzie jedną z największych w Polsce. Będzie można tutaj trenować wspinaczkę na czas, bouldering oraz prowadzenie.

Na ściance do prowadzenia zaproponujemy ok. 60 stanowisk asekuracyjnych, co pozwoli na ułożenie ponad 200 linii wspinaczkowych – od najłatwiejszych dla całkowitych laików i dzieci, do dróg wspinaczkowych oraz zawodników najwyższej światowej rangi.

Będzie także duża ścianka boulderowa. To nowa, coraz popularniejsza, dyscyplina wspinaczkowa, polegająca na pokonywaniu krótkich „problemów” wspinaczkowych na niskich, maksymalnie 4-metrowych, ściankach bez asekuracji z lin, za to z zeskokiem na materac. Na takich niskich ściankach można się świetnie uczyć techniki wspinaczkowej oraz przeprowadzać zawody w tej dyscyplinie.

Dysponować będziemy również ścianą do konkurencji wspinaczki na czas. Ściana będzie zgodnie z normami IFSC, czyli międzynarodowej federacji wspinaczki sportowej. Na tej ścianie będzie można rozgrywać zawody wszelkiej rangi, do mistrzostw świata włącznie, a wszelkie rekordy będą oficjalnie uznawane.